İçeriğe geç

SIRADAN BİR AYRILIK DAHA

HAYATIMDA YAŞAYACAĞIM EN BÜYÜK AYRILIĞI YAŞADIM ZATEN DERKEN ÇEKİYORUM YİNE AYNI ŞİDDETTEKİ AYRILIK SANCILARINI. MEĞER HER BİRİNİN ADIDA ACISIDA FARKLIYMIŞ. BİR HAYAT TECRÜBESİ DAHA KAZANDIM. İYİ YANLARIDA VERMIŞ AYRILIĞIN BAK DEYİP KANDIRMAYA ÇALIŞSAMDA KENDİMİ ARTIK YÜREĞİMDE KANMAZ OLDU BU YALANLARA.

YEDİ YILLIK HER ANIYLA HER ACISIYLA HER MUTLULUĞUYLA DOPDOLU Bİ İLİŞKİNİN KANGREN OLUŞUNU KABULLENİP, KALAN BÜTÜN CESARETİMİ TOPLAYIP SON HANÇERİ VURDUĞUM ANDA TATTIM İLK AYRILIK ACISINI. HEPİMİZİN HİSSETTİĞİ GİBİ HAYAT BENİM İÇİNDE BİTMİŞTİ ARTIK. BOŞ BAKIŞLAR, ZAMANSIZ YERSİZ VE KONTROLSÜZ SÜZÜLEN DAMLALAR. AMACINI YİTİRMİŞ YARINLAR, YARINSIZ BUGÜNLER. YAŞANAN HER AYRILIK GİBİYDİ BENİMKİDE. AYRILIKTI İŞTE. ÖMÜR BOYU BU KADAR ACITMAYACAKTI ELBET. ÖYLEDE OLUYORDU. HER GEÇEN GÜN BİRAZ DAHA DİNİYORUDU SIZISI, KANAMIYORDU İLK GÜNLERDEKİ KADAR VE KABUK BAĞLIYORDU. İZİNİ ASLA KAYBETMEYECEK YARALAR. ZAMAN. BAZEN ACIMASIZCA BAZEN ACINA ÜZÜLÜRCESİNE SİLİYORDU YAŞANMIŞLIKLARI. ZAMANSIZ KRİZLER SAÇLARIM GİBİ SEYRELMİŞTİ.

ALTI AY GEÇMİŞTİ ARADAN. YENİ Bİ ŞEHİR, YENİ YÜZLER, YENİ Bİ HAYAT VARDI ARTIK. GÖZ GÖRMEYİNCE GÖNÜL KATLANIR DERLER. AMA ONU GÖREMEMENİN SESİNİ BİLE DUYAMAMANIN YAŞADIĞINDAN BİLE Bİ HABER OLMANIN SIKINTISI DAHA Bİ DARALTIRDI YÜREĞİMİ. KALBİM OLMASADA YÜZÜM TEKRAR TEBESSÜMLERLE BULUŞMUŞTU. KARANLIKTI KALBİMDEKİ ODA. GÜNEŞ GÖSTERMEDİM HİÇ. BELKİDE KENDİME VERDİĞİM CEZAYDI BU. YARGISIZ İNFAZ. KAPILARINDAKİ ASMA KİLİTLERİ KİMSENİN AÇMASINA İZİN VERMEDİM. ÖYLECE VİRAN KALMALIYDI. ÇÜNKÜ Bİ SARSINTIYA DAHA DAYANAMAYACAĞINI BİLİYORDUM. TADİLAT YAPMASAMDA DAHA FAZLA YIPRATMAYACAKTIM.

BİRGÜN O GELDİ. HABERSİZ VE ZAMANSIZ. YANLIŞLIKLA YOLLADIĞIM BİR MESAJ VE BU YANLIŞLIĞI BİLMEDEN GELEN CEVAP FARKINDA OLMADAN AÇIVERMİŞTİ ARTIK PASLANMAYA YÜZ TUTMUŞ KİLİTLERİ. ANLAYAMADIĞIM Bİ GÜVENLE HİÇ KARŞI KOYMADIM. AMA İLK ANDAN BİLİYORDUM SANKİ ONUNDA MİSAFİR OLDUĞUNU. GELİŞİYLE HAYAT GETİRMİŞTİ VE YAŞAMA SEVİNCİ AVUÇLARINDA. GÜN YÜZÜ GÖRMÜŞTÜ KARANLIK ODALAR. YİNE DOLUVERMİŞTİ GÜNLERİM. SAATLER YİNE GEÇMEK BİLMEZ HALE GELMİŞTİ. BU DEFA VUSLATI BEKLEYİŞTİ. BU KOCA ŞEHİRDE ALIŞTIĞIM YALNIZLIĞIMI SİLMİŞTİ. FARKINDA DEĞİLDİ GELİŞİYLE RENKLENEN HAYATIMIN. İSTEMESEMDE ALIŞIVERMİŞTİM VAROLUŞUNA. HERŞEY NE KADAR MÜKEMMEL OLSADA İÇİMDE BİYERLERDE O KORKULU BEKLEYİŞ VE HUZURSUZLUK HEP DURDU. NE ZAMAN GİDECEKTİ. HERŞEY GÜZEL GİDERKEN ANLAMIYODUM NEDENDİ BU BEKLEYİŞ.

DAHA KIRK GÜN OLMUŞTU BAŞLAYALI AMA ZAMAN ÇOK HIZLI GEÇİYO HERŞEY Bİ O KADAR ÇABUK YAŞANIYORDU. PAYLAŞILANLAR YAŞANMIŞLIKLAR AVUÇLARIMA SIĞMAZ HALE GELMİŞTİ. SANKİ HEP VARDI. VE BEKLENEN SİNYALLER GELMEYE BAŞLADI. İLK SOĞUK SESİ DUYMUŞTUM TELEFONDA. GÜZEL KELİMELER ÇIKMAZ OLMUŞTU DUDAKLARINDAN. BEKLEDİĞİM KELİMELERİ BEN HAYKIRIRCASINA SÖYLEDİĞİMDEYSE KARŞILAŞTIĞIM AŞAĞILAYICI TAVIR SONUN BAŞLANGICI OLDU. SORUNUN NE OLDUĞUNU SORDUM DEFALARCA. BAHANE YOĞUN İŞ TEMPOSU YORGUNLUK GİBİ BASİT ŞEYLERDİ. BÖYLE OLMADIĞINI İKİMİZDE BİLİYORDUK.SUÇU HEP KENDİMDE ARADIM. OYSA ONU SIKMAMAK İÇİN DERDİMİ BİLE PAYLAŞMADIĞIM İÇİME ATTIĞIM ZAMANLAR OLUYORDU. İÇİNDEN ÇIKAMADIĞI BENİMLE PAYLAŞAMADIĞI BİŞEYLER VARDI. BUNU ANLAMAK İÇİN ÜSTÜN YETENEKLERE GEREK YOKTU. İKİMİZDE HUZURSUZDUK. SONUCU AYRILIKSADA BİR HAYATI PAYLAŞMAKSADA ADI KONMASI GEREKİYODU ARTIK. İŞLERİMİZ NEDENİYLE ZATEN HAFTADA EN FAZLA İKİ DEFA BULUŞABİLİYODUK.HERŞEYİMİZİ TELEFONLA PAYLAŞIYODUK. VE PAZAR GÜNÜ BULUŞACAKTIK. ANLATACAKTI İÇİNDE NE VARSA.

DÜN GECE YİNE İKİ YABANCI GİBİ KONUŞTUK. BENİM ISRARLARIMA DAHA FAZLA DAYANAMADI. PAZAR GÜNÜNÜ BEKLEYEMEDİK. YİNE O TARİFSİZ SIKINTI NEFES ALDIRMAZ HALE GELDİ. ANLATTIKÇA BÜTÜN ORGANLARIM ERİYOMUŞ GİBİ HİSSEDİYODUM. DAHA NASIL TARİF EDEBİLİRİM BİLMİYORUM. BENİM FARKINDA OLMADAN YAPTIĞIM Bİ HATAYMIŞ HERŞEYİN SEBEBİ. EN BAŞINDAN BİLDİĞİ HALDE DEVAM ETMİŞ. AMA SEBEP NEYSE ARTIK KALDIRAMAZ OLMUŞ. BENİ ÜZMEK İSTEMİYOMUŞ, BENİM İYİLİĞİM İÇİN AYRILIYOMUŞ, YİNE DOST KALABİLİRMİŞİZ, ARADAN 4-5 AY GEÇTİKTEN SONRA SÖYLESE DAHAMI İYİ OLURMUŞ….

BELKİ BENCİLLİK YAPTIĞIMI DÜŞÜNECEKSİNİZ AMA BENİ GERÇEKTEN SEVMİŞ BENİMSEMİŞ OLSAYDI BÖYLE BASİT KUSURLAR GÖZÜNE GÖRÜNMEZDİ. SİLERDİ YAŞANMAMIŞ FARZEDERDİ. ONA YAZDIĞIM SON MESAJ ‘’EN BAŞINDAN BİLİYORDUN NEDEN CEVAP VERDİN O NALET MESAJA.NİYE ALIŞTIRDIN VARLIĞINA,NİYE DOLDURDUN HER SANİYEMİ BİLE.BEN YALNIZLIĞA ZATEN ALIŞMIŞTIM ARTIK.NEDEN BOZDUN YALNIZLIĞIMI.ŞU KOCA ŞEHİRDE BAŞIMI YASLAYIP AĞLAYACAK KİMSEM YOK DİYE AĞLAYAMIYORDUM BİLE.NİYE ÜZDÜN BENİ BU KADAR BEN SANA NE YAPMIŞTIM.?’’ DİĞERİ İSE ‘’HEPSİ YALANDI ÖYLEMİ AŞŞKIMM DEYİŞİN ÖZLEMELERİN…NE YAŞANDIYSA BEN TEK BAŞIMA YAŞAMIŞIM O ZAMAN. AYRICA BİR İNSANI SEVMEK İÇİN 5 AY GEÇMESİNE GEREK YOK. SEVMİŞSEN SEVMİŞSİNDİR SEVMEMİŞSEN YALAN SÖYLEMEKTEN YORULDUĞUN İÇİN BIRAKIRSIN..’’OLDU. CEVAP GELMEDİ.

BUGÜN AYRILIĞIN İLK GÜNÜ. ANLAYACAĞINIZ İYİ DEĞİLİM. HERŞEYİ SIRASIYLA VE KURALLARA UYGUN OLARAK YAŞIYORUM. YANİ HER ÇALAN TELEFON O, HER ÇALAN ŞARKI BANA YAZILMIŞ, UYKUSUZLUKTAN MORARMIŞ BİR ÇİFT GÖZ, İSTEKSİZLİK… NASIL BİR HASTALIKTIR AYRILIK. BELİRTİLER VE ARDINDAN YAŞANANLAR AYNI HER KALPTE ADI FARKLI. TEDAVİSİNDE İSE ZAMANDAN BAŞKA İLAÇ KULLANILMAYAN.

GEÇECEK BİLİYORUM. VE AYRILIĞIN YAŞANILMASI GEREKEN Bİ ACISI OLDUĞUNA İNANIYORUM. ŞİMDİ DOYASIYA ACISINI YAŞAMAK İSTİYORUM. AĞLAMAK ÖZGÜRCE BOŞALTMAK İÇİMDE NE VARSA. BENİ BANA BIRAKIN BİR SÜRE. GERİ DÖNERİM MERAK ETMEYİN.

Tarih:Diger Hikayeler